گروه داده کاوی سامون در سال 1387، کار خود را آغاز کرد. امروز، گروه داده کاوی سامون یکی از توانمندترین شرکت نرم‌افزاری بخش خصوصی در شمال کشور است؛

شرکت مسلط بر بازار نرم‌افزار و همینطور در گسترش صنعت گردشگری ایران نیز فعال است.گروه داده کاوی سامون با به‌کارگیری استانداردهای جهانی و از طریق توسعه‌‌ی فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و مؤسسات خصوصی و دولتی، می‌کوشد کسب‌ و‌کار مشتریانش را به عنوان شرکای تجاری خود، توسعه دهد. استعداد، خلاقیت ، تلاش و پشتکار و استفاده از متد های برنامه نویسی روز دنیا باعث گردید این شرکت در این مدت نسبتا کوتاه پیشرفت چشم گیری داشته باشد و پروژه های عظیمی را در سازمان‌ها و مؤسسات خصوصی و دولتی، بخصوص در مناطق شمالی کشور با موفقیت به نام خود ثبت نماید.
در سال‌های اخیر، گروه داده کاوی سامون توجه بیشتری به افزایش سرعت ارائه‌ خدمات و کیفیت محصولات خود داشته است. ما در تعیین مزیت رقابتی، قضاوت بازار و مشتریان را ملاک قرار داده‌ایم و معتقدیم هر چه بیشتر از نگاه مشتری به مسائل بنگریم، به واقعیت بازار نزدیک‌تر می‌شویم. و همچنین در این مدت با شناسایی و جذب نیروهای باستعداد در زمینه های مختلف توانست دپارتمان¬های مختلفی را ایجاد نماید تا پاسخگوی نیاز های متنوع مشتریان باشد.